آشنایی با گوگل ادسنس و روش کسب درآمد دلاری

گوگل ادسنس چیست؟

گوگل ادسنس چیست؟

Google AdSense راهی برای ناشران فراهم می‌کند تا از محتوای آنلاین خود درآمد کسب کنند. AdSense با تطبیق تبلیغات با سایت شما بر اساس محتوا و بازدیدکنندگان کار می‌کند. تبلیغات توسط تبلیغ کنندگانی که‌خواهند محصولات خود را تبلیغ کنند ایجاد و پرداخت می‌شود. از آنجایی که این تبلیغ‌کنندگان برای تبلیغات مختلف قیمت‌های متفاوتی می‌پردازند، میزان درآمد شما متفاوت خواهد بود.

 

احتمالاً با Google AdSense آشنایی دارید. اگر نه، در اینجا یک خلاصه سه مرحله ای برای شما آورده ایم:

 • مرحله 1 – موجودی آگهی خود را اضافه کنید
 • مرحله 2 – تبلیغ کنندگان برای فضاهای تبلیغاتی شما پیشنهاد قیمت می‌دهند
 • مرحله 3 – درآمد خود را دریافت کنید

Google AdSense یکی از محبوب ترین پلتفرم های تبلیغاتی است که به ناشران اجازه می‌دهد از نمایش تبلیغات برنامه ریزی شده در وب سایت خود درآمد دلاری کسب کنند. این یک پلت فرم رایگان است که مالک وب سایت را با تبلیغ کنندگان مرتبط می‌کند.

 

Google AdSense چگونه کار می‌کند؟

گوگل ادسنس

برای شروع، باید یک حساب Google AdSense ایجاد کنید. سپس، یک کد کوچک به وب سایت خود اضافه کنید، و تمام. بعداً گوگل تبلیغات برنامه ریزی شده در وب سایت شما را به کاربران نمایش می‌دهد.

گوگل می گوید: «AdSense با تطبیق تبلیغات با سایت شما بر اساس محتوا و بازدیدکنندگان کار می‌کند. تبلیغ‌کنندگانی که می‌خواهند محصولات خود را تبلیغ کنند، تبلیغات را ایجاد کرده و هزینه آن را پرداخت می‌کنند. از آنجایی که این تبلیغ‌کنندگان برای تبلیغات مختلف قیمت‌های متفاوتی می‌پردازند، میزان درآمد شما متفاوت خواهد بود.»

این تبلیغات از Google Ads که پلتفرمی است که توسط تبلیغ کنندگان استفاده می‌شود، می‌آیند. Google AdSense برای تصمیم‌گیری اینکه کدام تبلیغ در وب‌سایت شما نمایش داده می‌شود، حراجی را برگزار می‌کند که در آن بالاترین قیمت پیشنهادی در بین تبلیغ‌کنندگان Google Ads برنده می‌شود. هر بار که شخصی روی تبلیغ شما کلیک کند، درآمد دلاری کسب خواهید کرد.

مطالعه بیشتر  موبایل مارکتینگ چیست ؟ و چرا اهمیت دارد

 

مزایای استفاده از Google AdSense

 • دسترسی به بزرگترین پایگاه داده جستجو در جهان، با بیش از 50 میلیارد صفحه وب فهرست شده.
 • الگوریتم‌های رتبه‌بندی جستجوی پیشرو در صنعت گوگل، کاربران را به پلتفرم متصل نگه می‌دارد. تقریبا 85 درصد از کاربران اینترنت جستجوی گوگل را ترجیح می دهند.
 • اکوسیستم وسیع گوگل نیازهای مختلف کاربر را برآورده می‌کند – ایمیل، اشتراک‌گذاری ابری، سیستم‌عامل موبایل، ناوبری و حتی فناوری‌های پوشیدنی مانند Fitbit.
 • از داده‌های جمع‌آوری‌شده جامع برای ارائه هدف‌یابی متنی به تبلیغ‌کنندگان استفاده می‌کند.
 • کنترل کامل: شما می توانید نوع تبلیغات سایت خود را انتخاب کنید، تصمیم بگیرید که تعداد تبلیغات بیش از حد، کمترین سبک تبلیغاتی، تخصیص فضاهای تبلیغاتی، انواع تبلیغات و غیره. همچنین می توانید آن را کاملاً خودکار کنید و تبلیغات خودکار را انتخاب کنید. ، این یک گزینه “تنظیم آن و فراموش کردن آن” است.

Google AdSense یک فرآیند ورود ساده با عملیات ساده تر دارد. ناشران AdSense به گستره وسیع و مقیاس شبکه تبلیغاتی گوگل دسترسی پیدا می‌کنند.

 

9 نکته برای کسب درآمد دلاری با AdSense (و چه کاری نباید انجام داد!)

google adsense

داشتن درآمد ثابت با AdSense نیازمند یک استراتژی و پیروی از قوانین است. خواه تازه وارد هستید یا قبلاً یک حساب کاربری دارید و می‌خواهید درآمد AdSense خود را افزایش دهید، کارهایی که باید و نباید هنگام کسب درآمد از سایت خود با AdSense انجام دهید این است:

 • سیاست ‌های Google را دنبال کنید

سیاست‌های Google Publisher، سیاست‌های برنامه AdSense و همچنین سیاست‌های مدیر وب‌سایت را بخوانید و دنبال کنید.

 • روی تبلیغات خود کلیک نکنید
 • به ازای کلیک پرداخت نکنید
مطالعه بیشتر  تبلیغات هزینه هر اقدام (CPA) چیست؟

دادن انگیزه برای کلیک‌ها، خرید فضای پرداخت به ازای کلیک (PPC) یا هر روش دیگری برای دادن پاداش برای کلیک‌ها برخلاف سیاست‌های Google است.

 • ارائه محتوای ارزشمند

ارائه محتوایی به مخاطبان هدف که می‌خواهند بخوانند، در نهایت منجر به کلیک روی تبلیغات و کسب درآمد می‌شود.

 • ایجاد ترافیک ارگانیک

بهینه سازی برای سئو، بهینه سازی محتوا برای جذب ترافیک ارگانیک.

 • مطمئن شوید که سایت شما واکنش گرا است

اجازه دهید هدفتان شما را در جایی که هستند پیدا کند.

 • طرح بندی و قالب تبلیغ را بهینه کنید

با داشتن تبلیغات در بالای انواع آگهی آزمایشی و قرار دادن آن، یک تبلیغ تابلوی امتیازات در کنار لوگوی خود داشته باشید.

 • از تبلیغات درون محتوا استفاده کنید

تبلیغات بومی که با محتوا ترکیب می شوند شانس بیشتری برای دیده شدن و کلیک کردن دارند.

 • نظارت، تجزیه و تحلیل، اصلاح

نتایج خود را بررسی کنید و استراتژی خود را بر اساس آن تغییر دهید.

 

سایر گزینه های درآمدی علاوه بر شبکه های تبلیغاتی

شبکه های تبلیغاتی، به ویژه AdSense، گزینه های عالی هستند زیرا می‌توانید به عنوان یک وبلاگ نویس یا صاحب وب سایت جدید بپیوندید و استفاده از آنها آسان است. اما آنها تنها راه های کسب درآمد دلاری از وب سایت شما نیستند. در واقع، با افزایش ترافیک سایت شما، سایر گزینه های کسب درآمد ممکن است بهتر باشند. در اینجا چند ایده پول ساز دیگر وجود دارد که می توانید به جای یا همراه با شبکه های تبلیغاتی از آنها استفاده کنید.

افلتیک مارکتینگ:

مانند شبکه های تبلیغاتی، برنامه های وابسته معمولا رایگان هستند و به راحتی به وب سایت شما اضافه می شوند.

مطالعه بیشتر  اینستاگرام مارکتینگ: راهی مفید برای جذب مشتریان جدید

محصول یا خدمات خود را بفروشید:

ایجاد محصول یا خدمات خود، بر خلاف تبلیغ دیگران از طریق بازاریابی وابسته، می تواند به میزان قابل توجهی درآمد بیشتری برای شما به همراه داشته باشد. این امر به ویژه در مورد محصولات اطلاعاتی یا دوره های آنلاین که ایجاد و فروش ارزان هستند صادق است. گزینه های دیگر عبارتند از کتاب های الکترونیکی و خدمات آزاد.

مربیگری یا مشاوره:

به عنوان یک متخصص در موضوع خود، در موقعیت خوبی برای کمک به افراد فراتر از اطلاعاتی که در وب سایت یا وبلاگ خود ارائه می دهید، هستید. شما می توانید از طریق مربیگری یا مشاوره کمک عمیق تری ارائه دهید.

اسپانسرینگ:

زمانی که شما ترافیک و نفوذ خوبی بر روی مخاطبان خود داشته باشید، سایر شرکت ها برای حمایت از وب سایت شما هزینه می پردازند. آنها می توانند از کل سایت شما یا یک صفحه یا پست حمایت کنند.

 

در آخر

هیچ میانبری برای کسب درآمد دلاری با Google AdSense وجود ندارد. شما باید به طور مداوم مکان ها و قالب های تبلیغات را آزمایش کنید، وب سایت خود را بهینه کنید، و مهمتر از همه، محتوای با کیفیت بالا تولید کنید. همانطور که می بینید راه های زیادی برای کسب درآمد دلاری از وب سایت یا وبلاگ وجود دارد. اما بسیاری از آنها نیاز دارند که قبل از کسب درآمد، بودجه قابل توجهی داشته باشید. اینجاست که AdSense یک گزینه خوب برای شروع کسب درآمد است. نیازی نیست چیزی بسازید، می‌توانید از روزی که وبلاگ یا وب سایت خود را راه اندازی می‌کنید به آن بپیوندید، گوگل ادسنس رایگان است، و اضافه کردن کد تبلیغ به وب سایت خود آسان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده

سایر مقالات دلوان

تبلیغات نیتیو چیست

تبلیغات همسان چیست؟ (native ads)

تبلیغات همسان یا بومی مفهوم ایجاد تبلیغاتی است که با محتوای صفحه به قدری منسجم باشد، در طراحی ادغام شده و با رفتار پلتفرم سازگار

هک رشد یا خلق رشد چیست؟

هک رشد یا خلق رشد فرایندی است که با به کارگیری آن می‌توان کسب و کار‌ها را صرف نظر از حوزه فعالیت آن‌ها گسترش داد.