تبلیغات همسان چیست؟ (native ads)

تبلیغات نیتیو چیست

تبلیغات همسان یا بومی مفهوم ایجاد تبلیغاتی است که با محتوای صفحه به قدری منسجم باشد، در طراحی ادغام شده و با رفتار پلتفرم سازگار باشد که بیننده احساس کند تبلیغ به آنجا تعلق دارد. نتایج جستجوی ارتقا یافته و پست های رسانه های اجتماعی با حمایت مالی نمونه های محبوب تبلیغات همسان هستند. هر دو فرمت همان ارزشی را به کاربران ارائه می دهند که نتایج جستجوی ارگانیک و پست های رسانه های اجتماعی تولید شده توسط کاربر است.

تبلیغات همسان همچنین به عنوان محتوای حمایت شده یا spon con شناخته می‌شود. شامل ایجاد تبلیغات دیجیتالی است که از سایر انواع محتوای ارگانیک قابل تشخیص نیستند.

در مثال زیر، یک تبلیغ همسان را می‌بینیم که در انجمن Reddit (r/movies) نمایش داده می‌شود. طراحی آگهی آن را مانند هر پست دیگری در انجمن نشان می‌دهد، اما با علامت «تبلیغ شده» مشخص می‌شود تا خوانندگان بدانند که یک آگهی است:

تبلیغات همسان (native ads)

در اینستاگرام، برندها معمولاً برای کمپین های تبلیغاتی همسان خود با اینفلوئنسرها کار می‌کنند. برای مثال، کمپین تبلیغاتی همسان ولوو در دو قالب مختلف تبلیغاتی همسان (فید و استوری) نتیجه می‌دهد:

 

نتایج جستجوی ارتقا یافته و پست های رسانه های اجتماعی حمایت شده دو نمونه محبوب از تبلیغات همسان هستند. هر دو فرمت همان ارزشی را به کاربران ارائه می دهند که همتایان ارگانیک آنها.

 

تبلیغات همسان چگونه کار می کنند؟

تبلیغات همسان مانند هر تبلیغات دیجیتالی دیگری کار می‌کنند و گزینه هایی برای هدف قرار دادن جمعیت شناسی خاص دارند. با این حال، قرار دادن یک تبلیغ همسان به تجربه و رفتار مشتری بستگی دارد. پلتفرم‌های تبلیغاتی از الگوریتم‌هایی برای تعیین زمان نمایش آگهی به مشتری استفاده می‌کنند، بنابراین تبلیغات همسان شما در زمان مناسب در سفر خریدار برای آنها ظاهر می‌شود.

این روزها، اکثر کسب و کارها به نوعی حضور آنلاین خود را حفظ می کنند، چه یک صفحه ساده در فیس بوک یا یک سایت تجارت الکترونیک کاملاً کارآمد. تبلیغات همسان می‌تواند به آنها در ایجاد آگاهی از برند، هدایت ترافیک به سایت هایشان و (در نهایت) افزایش فروش کمک کند.

 

مزایای تبلیغات همسان

احتمالاً بسیاری از ما هنوز تبلیغات اینترنتی پرزرق و برق اوایل دهه 2000 را به یاد داریم که با یک «اکنون بخرید!» کامل شده است. به گفته گوگل، این روزها، بازاریابی دیجیتال بیشتر بر روی تأثیرگذاری نامحسوس بر مصرف کنندگان تمرکز دارد.

مطالعه بیشتر  موبایل مارکتینگ چیست ؟ و چرا اهمیت دارد

 

در حال حاضر مصرف کنندگان با تبلیغات متفاوت رفتار می کنند: ما بیشتر از ظاهر یک تبلیغ آگاه هستیم و سعی می کنیم از سایت هایی با پنجره های بازشو و تبلیغات بیش از حد اجتناب کنیم. تبلیغات نیتیو به گونه ای طراحی شده اند که کمتر سرزده و شخصی تر باشند. خریداران ممکن است حتی متوجه نشوند که در حال تعامل با یک آگهی بومی هستند.

مزایای دیگر عبارتند از:

نرخ کلیک بالاتر

برخلاف تبلیغات نمایشی، تبلیغات همسان معمولاً در همان فید محتوای ارگانیک ظاهر می‌شوند. آنها می توانند CTR بسیار بالاتری نسبت به یک بنر تبلیغاتی استاندارد کسب کنند

دسترسی بیشتر

Native adsمی‌توانند به‌طور خودکار با دستگاهی که در آن نمایش داده می‌شوند (دسک‌تاپ، تبلت و موبایل) سازگار شوند، بنابراین می‌توانند به طور مؤثر به کاربران بیشتری دسترسی پیدا کنند.

تعمیر و نگهداری کمتر

هنگامی که کمپین native شما شروع شد و مخاطبان هدف خود را مشخص کردید، این به پلتفرم تبلیغ کننده بستگی دارد که نتایج را ارائه دهد. بسیاری از شرکت‌ها از کار با تبلیغات همسان لذت می‌برند زیرا می‌توانند با کار کمتر ترافیک بیشتری را جذب کنند و بازدیدهای بیشتری کسب کنند.

کاربرپسندتر

تبلیغات همسان از نظر رویکرد و ظاهر به مشتریان بسیار کمتر تهاجمی هستند. مشتریان مجبور نیستند تبلیغی را مشاهده کنند که ممکن است ربطی به نیازهای خاص یا رفتار خرید آنها نداشته باشد.

 

تبلیغات همسان (native ads) تبلیغات بومی

6 نمونه تبلیغات همسان

در حالی که تبلیغات همسان را می‌توان به عنوان نوعی از تبلیغات تعریف کرد که حس یک پلت فرم را تقلید می‌کند، اما هنوز به بازاریاب هایی که به وضوح بیشتری در مورد ظاهر آن نیاز دارند کمک نمی‌کند.

در اینجا 6 مثال تبلیغاتی همسان آورده شده است که به شما نشان می‌دهد چگونه یک تبلیغ همسان می‌تواند در پلتفرم های مختلف اجتماعی و مبتنی بر وب به نظر برسد:

 

  1. Spotify Playlists

تبلیغات همسان همیشه نباید به شکل یک پست محتوا باشد.غول پخش کننده موسیقی Spotify می تواند لیست های پخش سفارشی را بر اساس خدمات، محصولات یا تم های یک شرکت ایجاد کند و از داده های کاربر Spotify برای توصیه لیست های پخش خاص بر اساس سابقه شنیداری استفاده کند.

یک مثال عالی از این موضوع، تیم نتفلیکس و اسپاتیفای برای تبلیغ نمایش “stranger things” است.کاربران می‌توانند حالت “stranger thhings” را فعال کنند که آنها را به لیست پخش بر اساس یک شخصیت اختصاص می دهد.این نه تنها نمایش را از طریق طراحی هنری پس‌زمینه و آرم‌ها تبلیغ کرد، بلکه در بین شنوندگان نیز طنین‌انداز شد، زیرا آهنگ‌های لیست پخش علایق شنیداری خودشان را تقلید کردند.

مطالعه بیشتر  قیف بازار یابی چیست؟

 

  1. فیلترهای استوری اینستاگرام و اسنپ چت

فیلترهای استوری در اینستاگرام یا اسنپ چت محتوای سرگرم‌کننده و قابل اشتراک‌گذاری را ارائه می‌کنند که می‌تواند کاربران را به روش‌های جذابی به یک برند متصل کند. چه یک فیلتر حمایت مالی شود یا خیر، اگر محتوا به اندازه کافی سرگرم کننده باشد، مخاطبان از آن استفاده خواهند کرد. فیلترها می‌توانند شامل مواردی مانند پوشش‌های آرایش AR، آزمون‌های تعاملی، تکنیک‌های ویرایش با نام‌های تجاری، یا گرافیک پس‌زمینه باشند.

یک مثال خاص می‌تواند فیلتر باب اسفنجی Nickelodeon باشد، که مسابقه‌ای بود که شخصیت‌های مختلف را قبل از پایان دادن به یکی که برای مطابقت با کاربر بود، فیلتر می‌کرد.

این فیلتر سرگرم کننده و تعاملی باعث افزایش آگاهی در نمایش شد و کاربران را سرگرم کرد.

 

  1. هشتگ های توییتر

هشتگ های حمایت شده در توییتر چیز جدیدی نیستند، اما استفاده از آنها به روش های جذاب و همسان می‌تواند به تقویت تبلیغات شما کمک کند. تعامل با کاربران برای استفاده از هشتگ شما برای چالش ها یا رای های مختلف می تواند آگاهی از برند شما را افزایش دهد و بیشترین استفاده را از برچسب برند پولی خود ببرید.

Patrón Tequila از هشتگ #MargaritaOfTheYear در روز جهانی مارگاریتا استفاده کرد تا کاربران توییتر را تشویق کند تا به یکی از چندین دستور غذای مختلف رای دهند تا بهترین مارگاریتای سال را تعیین کنند.

این هشتگ نه تنها رأی خاص پاترون تکیلا را تبلیغ می‌کرد، بلکه کاربران را تشویق می‌کرد تا با هم تعامل داشته باشند و دستور العمل‌ها و تجربیات مارگاریتا را به اشتراک بگذارند.

 

  1. تبلیغات در شبکه های اجتماعی

سایت‌های رسانه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک و اینستاگرام به فید وابسته هستند، که یک جدول زمانی پیمایشی از پست‌ها و ویژگی‌های محتوای کاربران یا حساب‌های دنبال‌شده است. تبلیغات پولی همچنین می‌توانند در آن فیدها ظاهر شوند و محتوای تبلیغاتی با طراحی خوب می‌تواند بدون اینکه یک تبلیغ آشکارا پولی باشد، با جریان محتوای معمولی ترکیب شود.

در حالی که سایت‌ها همچنان به تبلیغات حمایت‌شده و پولی نیاز دارند که دارای هشتگ یا دکمه باشد که به خوانندگان هشدار می‌دهد که این یک پست پولی است، اگر محتوای موجود در پست – گرافیکی، عکس، ویدیو یا متن باشد – می‌تواند برای مخاطبان ثانویه شود. به اندازه کافی جذاب است

مطالعه بیشتر  هک رشد یا خلق رشد چیست؟

 

  1. ترندهای TikTok

TikTok اپلیکیشنی است که به شدت به تبلیغات native وابسته است. در حالی که برخی از تبلیغات پولی به‌عنوان پاپ‌آپ‌های ویدیویی با گزینه‌های پرش ظاهر می‌شوند، یک رویکرد بسیار موفق‌تر استفاده از صداها یا فرمت‌های ویدیویی پرطرفدار است. هنگامی که یک روند محبوب صدا یا ویدیو می تواند در خط محصول یا خدمات ارائه شده شما قرار گیرد، ساختن یک ویدیوی TikTok با پیروی از این روند می تواند بسیار طبیعی باشد.

با این حال، مانند همه تبلیغات رسانه های اجتماعی، درک این نکته مهم است که کاربرانی که رویکرد شما به محتوا را تایید نمی کنند، می توانند در مورد عدم تایید آنها نظر دهند. بنابراین، همانطور که تبلیغات رسانه های اجتماعی بومی را ایجاد می‌کنید، توجه به بازخوردی که از تبلیغات خود دریافت می کنید ضروری است.

 

  1. پست های مقاله حمایت شده

تبلیغات native فقط در شبکه های اجتماعی زندگی نمی‌کنند. شکل محبوب تبلیغات همسان را می‌توان در وب سایت ها و مجلات خبری آنلاین یافت. یک پست حمایت‌شده اغلب در بخش «مقالات توصیه‌شده» یا به‌عنوان یک دکمه در فید ظاهر می‌شود که خوانندگان را به صفحه‌ای جداگانه می‌برد.

این مقالات حمایت مالی می‌شوند و برندهای مختلفی را تبلیغ می‌کنند، اما اغلب سعی می‌کنند محتوای داخل وبلاگ را برای کسانی که به موضوع کلی علاقه‌مند هستند اما نه لزوماً تبلیغات، مفید و آموزنده کنند. با ارائه اطلاعات مفید و مفید و در عین حال اجتناب از پاپ آپ ها و بنرها، پست های حمایت شده می توانند طیف گسترده ای از مخاطبان را به یک صفحه تبلیغاتی همسان بیاورند.

 

در آخر

تبلیغات همسان یا native ads نوعی تبلیغات مفید برای استفاده به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی شماست. آنها می توانند با ظاهر ارگانیک تر در وب سایت ها و پلتفرم های رسانه های اجتماعی به نتایج کمک کنند. با این حال، آنها همچنان به زمان و برنامه ریزی برای انتخاب خلاقیت مناسب برای مخاطبان هدف شما نیاز دارند. با توجه به اینکه برایتان از تبلیغات همسان مثال زدیم، از تجربیات خود بگویید آیا تا به حال به آنها بر خورده اید؟ بیشتر در زندگی خود زمانی که در شبکه های اجتماعی می‌گردیم و یا در اینترنت جست و جو می‌کنیم، به اکثر تبلیغات دیجیتالی بر می‌خوریم اما شاید نام آنها را نمی‌دانیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده

سایر مقالات دلوان

هک رشد یا خلق رشد چیست؟

هک رشد یا خلق رشد فرایندی است که با به کارگیری آن می‌توان کسب و کار‌ها را صرف نظر از حوزه فعالیت آن‌ها گسترش داد.