معرفی بهترین منابع آموزشی دیجیتال‌ مارکتینگ

منابع رایگان آموزش دیجیتال مارگتینگ

همانطور که می‌دانید دیجیتال مارکتینگ مبحثی بسیار گسترده است که برای یادگیری آن منابع مختلفی را در اختیار دارید. گاهی اوقات ممکن است برای پیدا کردن منابع معتبر گیج شوید اما اصلا نگران نباشید. امروز می‌خواهیم باهم منابع مناسبی که شما می توانید دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال فرا بگیرید، را بررسی کنیم. شما می‌توانید با استفاده از ویدیو های آموزشی،کتاب‌ها، مقالات درون سایت‌ها و دوره های آموزشی‌ آنلاین و حضوری مبحث بازاریابی دیجیتالی را یاد بگیرید.

سایت های یادگیری دیجیتال مارکتینگ به زبان انگلیسی:

nielpatel

Nielpatel.com

این سایت و توسط خود شخص niel patel  اداره می‌شود، که بیشتر به صورت تجربی به مسائل تمرکز دارد. نیل پاتل شخصی بسیار فعال در حوضه آموزش بازاریابی دیجیتالی است، شما می‌توانید دوره های رایگان و غیر رایگان،مقاله های به‌روز رسانی شده و ویدیو های آموزشی نیل پاتل را در سایت شخصی اش پیدا کنید و همچنین شما می‌توانید در تمامی فضاهای مجازی و یوتوب فعالیت گسترده نیل پال را ببینید.

(آدرس سایت: www.neilpatel.com)

 

hubspot

Hubspot academy

این وب‌سایت علاوه بر آموزش، دارای ابزار کار نیز می‌باشد. تمامی آموزش های این سایت به صورت ویدیویی و نوشتاری هستند و کار با تمامی ابزار های سایت را به صورت دقیق به شما آموزش می‌دهد. همچنان می‌توانید تمامی مباحث دیجیتال مارکتینگ از جمله سئو و طراحی سایت را از طریق این وب‌سایت آموزش ببینید، همچنین دوره های غیر رایگان هم در این سایت موجود است. شما می‌تونید علاوه بر مطالعه مقاله‌های آموزشی و دیدن مصاحبه‌ها، از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتالی با خبر شوید. این سایت دارای مجوز های بسیار رسمی است که شما حتی پس از گذراندن دوره های رایگان این سایت، موفق به کسب مدرکی از طرف این سایت می‌شوید. که بسیار برای ورود به بازار کار مفید و موثر است.

(آدرس سایت: www.academy.hubspot.com)

 

backlinco

Backlinko

یک سایت متفاوت اما شبیه به یک وبلاگ همگانی عمل می‌کند.

در این سایت تمامی افرادی که دارای دانش دیجیتال مارکتینگ هستند می‌توانند، دانش خود را برای عموم بگذارند و شما میتوانید مشکلات خود را در سایت مطرح کرده تا توسط کارشناسان راه‌حلی برای رفع اشکال دریافت کنید. این سایت مانند مقاله‌ای است که پایانی ندارد و یا شبکه اجتماعی برای فعالان حوضه دیجیتال مارکتینگ است.

(آدرس سایت: www.backlinko.com)

 

seroundtable

Search Engine Roundtable

این سایت نظارت دقیقی بر تمامی مباحث دیجیتال مارکتینگ دارد و به سرعت هرگونه تغییراتی را در این رشته گزارش داده ، و راه‌حلی برای رفع مشکلات در سایت قرار می‌دهد.

(آدرس سایت: www.seroundtable.com)

 

Mailchimp Marketing Library

Mailchimp Marketing Library

این سایت بر مبحث ایمیل مارتینگ به صورت دقیق نظارت دارد و تمامی راه و چاه های ایمیل مارکتینگ را به شما توضیح می دهد و هرروز به‌روز رسانی می‌شود.در نظر داشته باشیدکه در مقاله های دیجیتال مارکتینگ اشاره بسیار زیادی به ایمیل مارکتینگ نمی‌شود اما ایمیل مارکتینک یکی از مهم ترین بخش های این حوضه بوده و به جذب مشتری بسیار کمک می‌کند . ” اگر با موضوع ایمیل مارکتینگ آشنایی ندارید در مقاله‌ی « ایمیل مارکتینگ چیست ؟ » تمام توضیحات کامل را در مورد این مدل بازاریابی توضیح داده ایم. ”

مطالعه بیشتر  تبلیغات هزینه هر اقدام (CPA) چیست؟

(آدرس سایت: /www.mailchimp.com/resources)

 

semrush

SemRush

این سایت در واقع طراحی شده تا ابزاری را برای خدمات مختلف دیجیتال مارکتنیگ در اختیار کاربر قرار دهد. همچنین برای تمامی ابزار های خود آموزش صفر تا صد به صورت ویدیویی در اختیارتان قرار می‌دهد که می‌توان گفت این سایت نیز جزء سایت های کاربردی آموزش دیجیتال مارکتینگ است. البته لازم به ذکر است که این سایت به صورت مستقیم به کشور ایران خدمات ارائه نمی کنید، که برای استفاده از امکانات بیشتر این سایت و خرید اکانت باید از کسانی که اکانت semrush می فروشند تهییه کنید.

(آدرس سایت: www.semrush.com)

 

facbook blue print

Facebook Blueprint

مطمعناً در سایت ها و یا پیج های مختلفی با آموزش‌های فضای مجازی آشنا شده اید و می‌دانید که هر کدام ممکن است، اطلاعاتی اشتباه در اختیارتان قرار دهند.به همین منظور بهتر است از توصیه های سازنده اصلی آنها برای راهنمایی استفاده کنید. همانطور که می‌دانید سایت Facebook و Instagram  توسط شرکت Meta اداره می شود و چه بهتر که سوشیال مدیا مارکتینگ را از کسانی یاد بگیریم که خودشان این شبکه ها را برای ما طراحی کردند.

 

skillshop

Google skill shop

همانطور که در مقاله تبلیغات کیلیکی خواندید، ابزار های وب‌سایت گوگل، یکی از مهم ترین و پرکاربرد ترین ابزار های دنیای بازاریابی دیجیتالی است. می دانید که در سایت ها و پیج های مختلف، مطالب گسترده ای از قبیل آموزش ابزار به خصوص گوگل وجود دارد. اما صحت آنها مشخص نیست. چه بهتر که کار کردن با این ابزار را از متخصصینی که گوگل را طراحی و مدیریت می‌کنند بیآموزید. در سایت googleskillshop  شما کار کردن با ابزار گوگل را از خود گوگل آموزش می بینید و خیالتان از صحت تمامی آموزش ها راحت است.

(آدرس سایت: www.skillshop.withgoogle.com)

 

ما تا اینجای مقاله سعی کردیم که منابع خارجی معتبری که برای شما کاربردی هست را معرفی کنیم، در ادامه مقاله چند نمونه از سایت ها و اشخاص ایرانی که در حوزه دیجیتال مارکتینگ فعالیت می کنند رو معرفی می کنیم؛ پس پیشنهاد می کنم تا با ادامه مقاله با ما همراه باشید.

سایت های آموزش دیجیتال مارکتینگ ایرانی:

 

نیما تودی

نیما تودی

دنبال‌کنندگان رشته دیجیتال مارکتینگ، از اهمیت شبکه‌های اجتماعی در آن به خوبی آگاه هستند. حال متخصص شدن و کسب اطلاعات در زمینه مفاهیم شبکه‌های اجتماعی، به کمک منابع معتبر دور از دسترس نیست. نیماتودی یکی از این منابع فارسی به حساب می‌آید که می‌تواند به شما درباره شبکه‌های اجتماعی جهت دهد. به عبارتی دیگر، شما با یادگیری استراتژی‌های لازم، دید بهتری نسبت به ویژگی‌ها و کاربردهای شبکه‌های اجتماعی پیدا خواهید کرد.

مطالعه بیشتر  تبلیغات همسان چیست؟ (native ads)

(پیج اینستاگرام: nimatoday@ )

 

متمم

متمم

سایت متمم که مخفف عبارت “محل توسعه مهارت‌های من” محسوب می‌شود، اهدافش را بر ارائه محتواهای آموزشی متمرکز کرده است. متمم معقتد است می‌تواند مهارت‌ها و دانسته‌های شما را بهبود بخشد به گونه‌ای که بتوانید به راحتی در راستای محقق نمودن اهدافتان گام بردارید. همچنین این منبع  حساسیت زیادی بر روش‌های آموزشی دارد و محتواهای خود را به شیوه‌ای ارائه می‌دهد تا علاقه‌مندان به بازاریابی دیجیتال بتوانند به خوبی مطالب را درک کنند. اگر شما نیز وسواس زیادی در کیفیت آموزش به خرج می‌دهید، متمم می‌تواند پاسخگوی خوبی برای نیازهای شما باشد. – سایت متمم رو در همه زمینه های دیجیتال مارکتینگ، mba و مهارت ها و توسعه های فردی به شما پیشنهاد می‌کنم –

(آدرس سایت: www.motamem.com)

وبسیما

وبسیما

آکادمی وبسیما از دیگر منابع به‌روز دیجیتال مارکتینگ مخصوصا سئو و بهینه سازی به حساب می‌آید که با برگذاری دوره‌های حضوری و غیرحضوری، می‌تواند پیشنهاد قابل توجهی برای شما که به دنبال فراگیری شیوه‌های نوین بازاریابی آنلاین هستید به شمار رود. همچنین منبع وبسیما برای سئو و آموزش آن اهمیت ویژه‌ای قائل است و دوره‌های متعددی در این زمینه برگذار می‌کند. به طور کلی، تیم وبسیما یکی از مرجع‌های معتبر طراحی وبسایت و آموزش سئو هستند که شما می‌توانید از تجربیات آنها نهایت بهره را ببرید.

(آدرس سایت: www.websima.com)

 

ادنگاه

ادنگاه

اگر شما در حوزه بازاریابی دیجیتال فعالیت می‌کنید، اهمیت تبلیغات در کار شما انکار ناپذیر است. اگر به دنبال منبعی هستید که بتواند از طریق دانش و تجربیات خود، استراتژی‌های تبلیغات اینترنتی را به شما بیاموزد، ادنگاه گزینه مطلوبی برای خواسته شما خواهد بود. علاوه بر تکنیک تبلیغات، ادنگاه معتقد است که می‌تواند به تمامی چالش‌های بازاریابی آنلاین شما پاسخ دهد. این منبع تجربه همکاری با کسب‌وکارهای دیجیتالی موفق ایرانی را نیز دارا است و یک منبع جامع برای داوطلبان این حوزه به شمار می‌رود.

(آدرس سایت: www.adnegah.com)

 

نوین

نوین

اگر شما از طرفداران سفت و سخت بازاریابی آنلاین باشید، بدون شک نام نوین را شنیده‌اید یا بارها در موتورهای جستجوگر آن را مشاهده کرده‌اید. آژانس نوین با سابقه دراز مدت در ارائه خدمات آنلاین، از محبوب‌ترین منابع فارسی زبان بازاریابی دیجیتال به شمار می‌رود که امکان دسترسی به جدیدترین اطلاعات و استراتژی‌های دنیای دیجیتالی را برای شما فراهم کرده است. آژانس نوین علاوه بر دانش بالا، تجربه همکاری با برندهای آنلاین شناخته شده را نیز در کارنامه خود دارد.

(آدرس سایت: www.novin.com)

 

ندا خالقی

ندا خالقی

سئو یکی از مهم‌ترین شاخه‌های بازاریابی دیجیتال (Digital Marketing) است . اکنون اگر بخواهید به سراغ یک منبع معتبر برای رفع نیازهای خود در زمینه سئو و بهینه‌سازی بروید، وبسایت ندا خالقی می‌تواند گزینه مطلوبی برای شما باشد. این سایت که به تازگی توسط یکی از متخصصان باتجربه راه‌اندازی شده است. با برگذاری دوره‌های آموزشی و تخصصی دیجیتال مارکتینگ و سئو، به یکی از منابع قابل توجه در این رشته تبدیل شده است. بنابراین اگر در فهرست چالش‌های بازاریابی آنلاین خود نام سئو نیز می‌درخشد، مراجعه به این منبع می‌تواند بسیار مفید باشد.

مطالعه بیشتر  بازاریابی 360 درجه چیست؟

(آدرس سایت: www.nedakhaleghi.com)

 

dmboard

دی ام برد

وبسایت دی‌ام برد از دیگر آژانس‌های آنلاین digital marketing است که با تمرکز بر آموزش انواع شاخه‌های بازاریابی، نام خود را در این لیست جای داده است. شما می‌توانید در سایت دی‌ام برد علاوه بر مطالعه مقاله‌های آموزشی و دیدن مصاحبه‌ها، از جدیدترین اخبارها درباره دنیای دیجیتالی با خبر شوید. این منبع به شکل تخصصی به بررسی انواع استراتژی‌ها و نکات دیجیتال مارکتینگ می‌پردازد، و گلچینی از تجربیات مدیران بازاریابی را برای شما گردآوری کرده است.

(آدرس سایت: www.dmboard.media)

 

دیجیتالینگ

دیجیتالینگ

دیجیتالینگ معتقد است که تجربیات و دستاوردهای خود را به گونه‌ای به اشتراک می‌گذارد که کاربران بتوانند به صورت عمقی مطالب را فراگیرند و از آنها استفاده کنند. همچنین شما می‌توانید در وبسایت دیجیتالینگ انواع دوره‌های جامع بازاریابی دیجیتال را مطابق با نیازتان پیدا کنید. علاوه بر آن، مقالات آموزشی زیادی در این وبسایت دسته‌بندی شده‌اند که مطالعه آنها می‌تواند به دانسته‌ها و مهارت‌های شما کمک کند.

می‌توان تجربه را مادر یادگیری خطاب کرد. روشی که آموختن درس‌هایش گاهی آسان و گاهی بسیار سخت می‌شود. اما وقتی مهارتی را از این طریق بیاموزیم، به عمیق‌ترین شکل یادگیری دست پیدا کرده‌ایم.

(آدرس سایت: www.digitaling.org)

 

اوکس تیم

اوکس تیم

این وبسایت با پوشش تمام شاخه‌ها و روش‌های digital marketing مانند سئو ، شبکه‌های اجتماعی و انواع  بازاریابی‌های نوین می‌تواند از دیگر کاندیدهای مناسب برای علاقه‌مندان به بازاریابی دیجیتال باشد. اوکس تیم همچنین قادر است جدیدترین مطالب در حوزه بازاریابی آنلاین را به صورت مقالات ارائه دهد تا متخصصان نیز بتوانند از امکانات این منبع بهره‌مند شوند.

(آدرس سایت: www.oxteam.ir)

 

تپسل

دسته‌بندی‌های منظم در غالب این سایت و همچنین فعالیت‌های متداوم در زمینه خدمات دیجیتال مارکتینگ، باعث شده است تا کالج تپسل نیز به یکی از منبع‌های مطرح داخلی تبدیل شود. همچنین یکی از امکاناتی که این منبع برای شما فراهم کرده است، این است که می‌توانید در هر زمانی از خدمات آموزشی آنها استفاده نمایید. کالج تپسل می‌تواند منبع مناسبی برای تمامی متقاضیان حوزه بازاریابی دیجیتال در هر سطحی باشد.

(آدرس سایت: www.tapsell.ir)

 

در آخر

همانطور که مطالعه کردید، مبحث بازاریابی دیجیتال مانند تونلی بی پایان است. کتاب ها و مقالات مختلفی برای یادگیری و به روز رسانی اطلاعات شما وجود دارد. اما به یاد داشته باشید که هیچگاه از یادگیری در این حوضه دریق نکنید و اگر خود را از دنیای دیجیتال عقب بیاندازید نمی‌تواندی از رقبای خود پیشی بگیرید.اگر به آموزش ها و مقالات دیجیتال مارکتینگ علاقه دارید ما در بخش بلاگ دلوان هر روز مطالب جدید در مورد digital marketing را منتشر خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده

سایر مقالات دلوان

تبلیغات نیتیو چیست

تبلیغات همسان چیست؟ (native ads)

تبلیغات همسان یا بومی مفهوم ایجاد تبلیغاتی است که با محتوای صفحه به قدری منسجم باشد، در طراحی ادغام شده و با رفتار پلتفرم سازگار

هک رشد یا خلق رشد چیست؟

هک رشد یا خلق رشد فرایندی است که با به کارگیری آن می‌توان کسب و کار‌ها را صرف نظر از حوزه فعالیت آن‌ها گسترش داد.